«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Олімпік» U21 (Донецьк) – 3:0 (1:0)

Голи: 1:0 Арабідзе (40), 2:0 Пихальонок (73, з пен.), 3:0 Дудік (88)

«Шахтар»: Кудрик, Конопля, Бондар, Сагуткін, Топалов, Якимець (Путря, 82), Глущук (Глагола, 89), Пихальонок (к), Яловенко (Зінкевич, 70), Арабідзе (Дудік, 65), Арендарук (Корнієнко, 75)

«Олімпік»: Безкровний (к), Пісковий (Мчедлідзе, 83), Єдинак, Нечаєв, Надірадзе, Янков, Шарай (Зубашівський, 90), Геловані (Косов, 80), Глиняний (Морозюк, 75), Головатенко, Масікевич

Запасні: Уманський, Русьян, Снурніцин

Старший тренер: Ігор Климовський

Попередження: Пісковий (19), Геловані (33), Арабідзе (55), Шарай (81)

Арбітр: Микола Балакін (Київська область)

«Шахтар» обіймає першу сходинку в таблиці, набравши в п’яти поєдинках 11 очок. У попередньому турі «гірники» зіграли внічию з «Олександрією» (1:1), завершивши ту зустріч удев’ятьох після вилучень Масалова й Чоботенка. Ці футболісти не змогли допомогти партнерам у матчі з «олімпійцями», як Ігнатенко, що продовжує відбувати дискваліфікацію, а також травмовані Хачаєв, Запорощенко і Чаговець. При цьому в центр оборони повернувся Валерій Бондар, на позиції лівого захисника вийшов Дмитро Топалов. Слід зазначати, що до заявки потрапив новачок, вихованець луцького футболу Артем Дудік.

Суперник від старту сезону двічі переміг і тричі поступився (6 балів), розташувавшись на 9-му місці.

Перший тайм

Донецьке дербі передбачувано тривало під диктовку «Шахтаря», який уже в дебюті створив кілька моментів: небезпечно, але трохи невлучно пробивав Пихальонок, а згодом «Олімпік» урятував воротар, не дозволивши відзначитись Яловенку. Гості глибоко сіли на власну половину, здолати їхню щільну й мобільну оборону «оранжево-чорним» було нелегко. Справді гольові моменти стали виникати за півгодини гри. Так, Конопля задіяв Яловенка на правому краї, Роман м’яко подав на лінію воротарського – Глущук головою відправив м’яч над поперечиною. Відразу ж Арендарук розстрілював володіння Безкровного з кількох метрів – сейв Богдана. Він також урятував гостей, перевівши на кутовий удар здалеку Пихальонка. Проте до перерви підопічні Валерія Кривенцова таки повели в рахунку. На 40-й хвилині Роман Яловенко заробив стандарт за 23 метри саме по центру воріт, і Гіоргі Арабідзе закрутив м’яч під ліву від голкіпера штангу – 1:0.

Другий тайм

«Олімпік» почав діяти більш відкрито, і в «гірників» з’явилися нагоди для швидких атак. В одній з них міг забивати Глущук, але з близької відстані не влучив у площину. Слідом Яловенко протягнув м’яч метрів на 40 і видав пас на Арабідзе, ось лише удар у Гіоргі не вийшов. Біля протилежних воріт Олег Кудрик не дозволив забити Масікевичу, вигравши в того ближній бій. На 65-й хвилині Арабідзе поступився місцем на полі Артемові Дудіку, який мав шанс одразу ж відзначитись, однак пробив із гарної позиції вище. А невдовзі господарі подвоїли перевагу: Глущука збили в штрафному майданчику, й Олександр Пихальонок реалізував пенальті, розвівши м’яч і воротаря по різних кутах – 2:0. Наприкінці «Шахтар» за рахунок свіжих футболістів додав у русі та створив ще кілька моментів. Глущук бив головою впритул – Безкровний зупинив м’яч на лінії. Був активним Корнієнко, що повернувся після травми: підключався до атак, успішно комбінував із партнерами й сам завдавав удари. З його ж лівого флангу і прийшов третій гол. Топалов увірвався до штрафного та прострілив, а Артем Дудік пробив воротаря й оформив свій перший м’яч за команду. 3:0 – «оранжево-чорні» здобули перемогу в донецькому дербі та продовжують лідирувати в молодіжному чемпіонаті.

Валерій Бондар, захисник «Шахтаря» U21:

– Важливо було виграти сьогодні. Після нічиїх у двох попередніх матчах ми не мали права на помилку, а тому підійшли до зустрічі з «Олімпіком» дуже відповідально й зосереджено. Стояло завдання контролювати м’яч, весь час змінювати фланги, виснажувати суперника. Вдалося забити наприкінці першого тайму, а вже по перерві з’явилося більше вільних зон, ми стали туди вриватися й провели ще два голи. Хоча й опонент у другій половині намагався контратакувати: було не так просто встигати і в обороні, і в атаці. Проте ми впорались і перемогли.

Артем Дудік, півзахисник «Шахтаря» U21:

– Щасливий, що опинився в клубі найвищого рівня, де можна прогресувати й розвиватись. Тренуюся з командою лише тиждень і навіть не думав, що сьогодні зіграю. Дуже радію, що вдалося дебютувати й одразу ж оформити гол. Коли виходив на заміну, тренер сказав мені обов’язково забити. Я від перших хвилин був на це націлений, міг відзначитися й раніше, але в одному з епізодів не влучив по воротах. А в моменті з голом спіймав м’яч на ліву ногу і точно пробив. Найкомфортніше почуваюся на лівому фланзі півзахисту. Знаю, в мене сильні конкуренти – Топалов, Арендарук. Та я розумів, куди йшов, і готовий до суперництва. Це всім нам піде на користь.

У наступному турі 26 серпня «гірники» на виїзді зустрінуться з «Вересом».