У 3-му турі юнацької першості України «Шахтар» приймав однолітків із «Зірки».

Чемпіонат U19. 3-й тур.

18 серпня 2017 року. Щасливе. «Княжа Арена». 200 глядачів. +29 градусів.

«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Зірка» U19 (Кропивницький) – 7:0 (2:0)

Голи: 1:0 Кащук (4), 2:0 Кащук (35), 3:0 Кузьменко (58), 4:0 Кащук (64), 5:0 Кузьменко (71), 6:0 Павліш (86), 7:0 Кузьменко (90+3)

«Шахтар»: Вертей, Меліченко (Чмірьов, 77), Муравський, Мате, Павліш, Чех (к) (Стрижак, 73), Холод, Криськів (Шевцов, 66), Кузьменко, Кащук (Апанчук, 73), Андрущенко (Кулаков, 46)

Запасні: Кучеренко, Шушко

Головний тренер: Сергій Шищенко

«Зірка»: Сидоренко, Білоус (Філіпов, 74), Ходорченко, Павлюк, Лопушенко, Крутін, Хруленко (к), Касімов, Сурженко, Лев, Боздаганян (Кривда, 65)

Запасні: Степанцов, Хоменко

Старший тренер: Вадим Даренко

Попередження: Лопушенко (12), Білоус (53), Кулаков (74), Крутін (85)

Вилучення: Лопушенко (69, друге попередження)

Арбітр: Олег Шкурченко (Черкаська область)

Наставник донеччан Сергій Шищенко порівняно з поєдинком проти «Динамо» випустив трьох нових футболістів. Ліворуч в обороні з’явився Дмитро Павліш, тоді як Юрій Мате змістився в центр. Змінилась атакуюча група гравців та їхні позиції на полі. Владислав Кузьменко на вістрі замінив Андрія Кулакова, який зазнав невеликого ушкодження. Артем Холод вийшов від перших праворуч у півзахисті, натомість Максим Андрущенко став діяти на протилежному фланзі. Під нападником розташувалися Дмитро Криськів та Олексій Кащук.

Перший тайм

«Гірники» досить швидко відкрили рахунок. На 4-й хвилині прохід правим флангом Артема Холода завершився прострілом у центр, де першим на м’ячі був Олексій Кащук. Десятий номер донеччан шансів голкіперові не лишив – 1:0. Надалі «оранжево-чорні» лише збільшували перевагу. «Зірка» більшу часину часу проводила поблизу власного штрафного. На 17-й хвилині гарний шанс відзначитися мав Кащук, однак Олексій після відмінного паса Максима Андрущенка не зумів перекинути голкіпера, що вийшов з воріт. Невдовзі міг забивати Дмитро Криськів, але його удар з лінії штрафного припав у штангу. «Шахтар» подвоїв рахунок на 35-й хвилині. Максим Андрущенко пробив, м’яч від захисника відскочив до Олексія Кащука, який без особливих проблем вразив ціль – 2:0. Наприкінці тайму гра дещо вирівнялась, і протягом часу, що лишався, нічого цікавого на полі не відбувалося.

Другий тайм

Замість Максима Андрущенка вийшов Андрій Кулаков, що спричинило зміну позиції Владислава Кузьменка, який перемістився на лівий фланг. Саме звідти й походила найбільша гострота в дебюті тайму. Після чергового навісу міг відзначитися Кулаков, але його удар головою вийшов неточним. Тиск донеччан дав плоди на 58-й хвилині: Максим Чех віддав розрізну передачу на Кузьменка, і Владислав легко в дотик переграв голкіпера – 3:0. Невдовзі «гірникам» вдавалася відмінна контратака, яку розпочав Юрій Мате, продовжив Владислав Кузьменко, а завершив ударом у порожні ворота Олексій Кащук, що оформив таким чином хет-трик – 4:0. «Оранжево-чорні» не збиралися збавляти обертів, і на 71-й хвилині відзначився той самий Кузьменко, опинившись у потрібному місці в потрібний час. Сергій Шищенко здійснив низку замін, але вони не змінили перебіг подій. Наприкінці зустрічі «Шахтар» засмутив суперника ще двічі. Спершу Дмитро Павліш виявився спритнішим за всіх у штрафному гостей, а вже в доданий арбітром час хет-трик записав на свій рахунок Владислав Кузьменко, вразивши порожні ворота після швидкої контратаки. 7:0 – переконлива перемога «гірників».

Сергій Шищенко, головний тренер «Шахтаря» U19:

– Здобули відмінну перемогу, на класі. Розгромний рахунок – заслуга виключно нашої команди: забивали після гарних атакуючих дій. Сьогодні здійснили низку замін у складі. У Кулакова була невелика травма, вирішили не випускати його від перших хвилин. У підсумку трохи проекспериментували: спробували Кащука в ролі десятки, а Криськіва – опорником. Звісно, не обійшлося без проблем у плані порозуміння, проте ми побачили, як гравці здатні діяти на цих позиціях та на що можемо розраховувати в майбутньому. Незадоволений деякими моментами, адже на тренуваннях відпрацьовуємо певні елементи, розставляємо акценти, однак до автоматизму ще не доведено. Утім я щасливий, що хлопці потроху починають розуміти наші вимоги.

У межах 4-го туру юніорської першості 26 серпня донеччани в гостях зустрінуться зі «Скалою».